İstanbul Fuar Merkezi

23-24 Kasım 2018

Yan etkinlikler ve seminerler

Ayşe Hasol Erktin - Has Mimarlık

İçinden Doğa Geçen Mimarlık

Sağlıklı binaları ve kentleri planlarken, başrol oyuncusu olarak “insan”ı esas almak gerekiyor. Binaların işleyiş senaryosuna “insan”ı oturtup, kullanıcıların yerine geçerek senaryoyu çözümlemek durumundayız. “İnsan odaklı” mimarlık ve “mutlu” kullanıcılar ancak bu senaryodan çıkar.


----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ayşe Hasol Erktin HAS Mimarlık Ltd. çatısı altında, aralarında Anadolu Sağlık Merkezi, Kristal Kule ve Swissotel Grand Efes projelerinin de olduğu ve küresel uzmanlıklar içeren çeşitli konut, ofis, otel ve sağlık projelerini yönetmiştir. Erktin, HAS’ın dünyaca ünlü mimarlık firmaları ile başarılı iş ortaklıkları kurmasında da etkin rol almıştır.

Harvard University Graduate School of Design mezunu olan Ayşe Hasol Erktin, Boğaziçi Üniversitesi’nden işletme yüksek lisansını, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden mimarlık lisansını almıştır.

 Ayşe Hasol Erktin, 2015-2017 döneminde Urban Land Institute (ULI) Türkiye İcra Kurulu Başkanı olarak; 2012-2014 arasında İstanbul Serbest Mimarlar Derneği ve 2011-2013 döneminde Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olarak; 2000-2001 döneminde İstanbul Proje Yönetim Derneği Başkanı; 1997-2002 döneminde Harvard Mezunlar Derneği Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

Boğaziçi University Kandilli Science and Technology Complex
Crystal Tower Fernando Guerra
ING KAHRAMANMARAŞ
Listeye geri dönün

architect
meets
innovations

 

Diḡer etkinlikler

Buraya tıklayınız

 

 

Join the conversation #ATWTR

Tasarım & Plan

Medya partnerleri

 

 

Sponsorlar

 

 

Destekleyenler