İstanbul Fuar Merkezi

23-24 Kasım 2018

Yan etkinlikler ve seminerler

Bahadır Kul - Bahadır Kul Mimarlık

Gelişen teknoloji ve ahşap

Gelişen teknoloji ile ahşap kullanımının spor kompleksleri, spor salonları, stadyumlar gibi geniş açıklıklar gerektiren mekanlara uygulanabilirliği.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

1979 yılında Van'da doğan Bahadır KUL; 1995-1999 yılları arasında Erciyes Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden dönem birincisi olarak mezun oldu. Öğrencilik döneminde çeşitli ulusal yarışmalarda ödüller kazandı. 2000-2002 yıllarında çalıştığı mimarlık ofislerinde çoğunlukla iç mekân tasarımları ve uygulama süreçlerinde bulundu. 2009 yılında Erciyes Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü kentsel tasarım dalında ''Tarihi Kentsel Alanda Yeniden Yapım ile İşlevlendirme'' üzerine yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2008-2009 yıllarında Erciyes Üniversitesi'nde atölye yürütücüsü olarak görev aldı.


2003 yılında Kayseri’de BKA mimarlık ofisini kuran Bahadır Kul; ulaşım, spor, kültür ve kamu yapıları gibi alanlarda farklı ölçeklerde birçok projeye imza attı. 2009 yılından itibaren BKA İstanbul ofisi ile mimari kariyerine devam etmektedir. Bu süreçte özellikle Anadolu kentlerinde yere değer katan stadyumlar, terminaller ve müze yapıları ile mimari pratiğine devam eder. Aynı zamanda bu deneyimlerini uluslar arası platformda da sürdürmektedir. Mimari eğitim kurumlarında jüri üyelikleri yapan Kul, birçok üniversitede ve çeşitli mesleki konferanslara uzmanlık alanı olan mega yapılar ve kentsel projeler üzerine seminerler vermektedir.

Konyaspor stadyumu
Nevsehir Spor Salonu
Kayseri Olimpik Havuzu
Listeye geri dönün

architect
meets
innovations

 

Diḡer etkinlikler

Buraya tıklayınız

 

 

Join the conversation #ATWTR

Tasarım & Plan

Medya partnerleri

 

 

Sponsorlar

 

 

Destekleyenler