İstanbul Fuar Merkezi

23-24 Kasım 2018

Yan etkinlikler ve seminerler

Gökhan Avcıoğlu - GAD

Dünden bugüne Ahşap

Ahşap en eski yapı malzemesi, doğal haliyle ağaç kabuklarına sığındığımızdan beri ahşapa dokunmak hissetmek seyretmek koklamak bize var olduğumuzu hissettirir.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

1983 yılında KSÜ’de Mimarlık eğitimini tamamladı. 1994 yılında İstanbul'da Global Architectural Development GAD (Global Architecture Development) firmasını kurdu ve farklı işlevlerde birçok projeyi tamamladı.

Yaptığı projeler arasında, ofis binaları, kamu ve ticari alanlar, İstanbul, Bodrum, Maldivler, Dubai, Beyrut, Riyad, Erbil, Kiev, New Jersey, Washington DC, Virginia, Philadelphia, Connecticut, ve Libya'da master planning  projeleri bulunmaktadır. Gökhan Avcıoglu, Manhattan, NY, İstanbul ve Washington DC’de restoran ve çeşitli mağazalar da tasarladı. Son projeleri arasında, Ahk Kundu Villaları, Eskisehir Rixos Thermal&Spa Oteli, Trump Cadde, Autopia, Relux Suit Office, Borusan Muzik Evi ONE&ORTAKÖY, Newada, Swiss Hotel Bodrum, GDKP gibi ödüllü tasarımlar bulunmaktadır. Ayrıca İstanbul Shell Genel Müdürlük Binası Altunizade, Esma Sultan, Bodrum Kuum Hotel, Beşiktaş Balık Pazarı gibi birçok karma kullanımlı, konut ve ticari projeye imza atmıştır. Devam eden projeler arasinda Antalya AHK Kundu, Divan Kurucesme ve Bodrum Vita Park gibi projeler bulunmaktadir. Aynı zamanda, Washington'da loft, otel ve özel konutlar; Bodrum, Kazan, Rusya ve Libya'da halka açık bir park projeleri ve çok katlı karma kullanım yapıları bulunmaktadır.

Paris'te Ecole Speciale d'Architecture, Yıldız Teknik Üniversitesi  ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nde stüdyolarında ders vermistir. 2013 yilinda Mimarlık Ve Yerleşme Kültürünü Geliştirme Araştırma Değerleme Eğitim Vakfı olan GADEV'i kurmustur. Gadev ile beraber yürüttüğü sosyal sorumluluk projelerinde yer almaya devam etmektedir.  “Emerging Architecture Awards” ve “Women in Architecture” jüri üyeliği ve GADEV tarafından sponsorluk yapmıştır. GAD, İstanbul ve New York'taki ofislerde çalışmalarını sürdürmektedir.

FishMarket-istanbul
Nikkibeach-Bodrum
Serragate_istanbul
Listeye geri dönün

architect
meets
innovations

 

Diḡer etkinlikler

Buraya tıklayınız

 

 

Join the conversation #ATWTR

Tasarım & Plan

Medya partnerleri

 

 

Sponsorlar

 

 

Destekleyenler